Forum wymiany handlowej i pogladowej

Kup, zamiem, sprzedaj, a przy tym porozmawiaj o wszystkim, na co masz ochote.

Gdzie szukać informacji o aukcjach komorniczych w Krakowie?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 68
Location: Chorzów
Witam serdecznie wszystkich. Orientujecie się może w jaki sposób można dowiadywać się o aktualnych ofertach sprzedaży komorniczych różnorodnych mieszkań na terenie Krakowa? Poszukuję mieszkania dla siebie właśnie w tym mieście i mocno zastanawiam się nad tym czy w ogóle warto właśnie w takiej formie je kupić. Jak myślicie?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 40
Location: Wrocław
Na pierwszej licytacji to różnie bywa, ale jeśli ta się nie powiedzie to na drugiej i każdej kolejnej cena wywoławcza potrafi być już naprawdę atrakcyjna. Trzeba na to poświęcić trochę czasu i być cierpliwym, ale i owszem, może to być opłacalne.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 26
Location: Katowice
Tylko musisz mieć Kolego świadomość tego, że takie mieszkania zabrane przez komorników często potrafią być zapuszczone. Do ceny zakupu musisz później doliczyć sobie niemało żeby doprowadzić to do jakiegoś sensownego stanu używalności. Radzę Ci także dobrze prześwietlać nieruchomość pod kątem prawnym, zanim się zdecydujesz. Jak masz na kogoś liczyć to licz na siebie, pamiętaj, lepiej samemu się wszystkiego dowiedzieć ;)
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 38
Location: Zielona Góra
Witaj. Kancelarie zazwyczaj prowadzą własne strony internetowe i właśnie tam znajdziesz potrzebne Ci informacje o aukcjach komorniczych w Krakowie. Na przykład jak zajrzysz sobie na tę stronę krakow-komornik.com.pl/licytacje/ to masz tam właśnie aktualne oferty, opisane odpowiednio oczywiście. Najlepiej w ten sposób szukać, nie musisz z domu wychodzić, więc nie tracisz niepotrzebnie czasu.
« Last edit by light-solutions on Fri Aug 04, 2017 11:59 am. »
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 68
Location: Chorzów
Dziękuję za pomoc. Powiedzcie mi jeszcze jak takie aukcje wyglądają? Trzeba się do tego jakoś przygotować?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 38
Location: Zielona Góra
Jak wybierasz się na taką licytację, chociażby taką jak prowadzone są tutaj krakow-komornik.com.pl to przede wszystkim musisz wpłacić wadium. Jest to 10 część ceny szacunkowej, którą masz podaną w ofercie. Tutaj bardzo ważna uwaga, wadium musisz wpłacić najpóźniej dzień przed licytacją. Możesz to zrobić gotówką, ale jak chcesz przelewem to pamiętaj, że odbiorca, czyli komornik, musi mieć to na koncie dzień przez licytacją, inaczej nie dopuszczą Cię.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 68
Location: Chorzów
O, to bardzo ważna informacja, wielkie dzięki za podzielenie się nią ;) Pozdrawiam!

Post Reply

Page: 1