Forum wymiany handlowej i pogladowej

Kup, zamiem, sprzedaj, a przy tym porozmawiaj o wszystkim, na co masz ochote.

Ma ktoś jakieś doświadczenie z podłogami z desek bukowych?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 56
Location: Poznań
Ostatnio byłem u znajomego który ma zrobioną podłogę w salonie jak w temacie. Z racji tego że sam się dopiero buduję biorę takie rozwiązanie pod uwagę. Jak myślicie? Warto w coś takiego inwestować? Jaki może być tego koszt? Ewentualnie gdzie takie deski kupić?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 40
Location: Łodź
Osobiście polecam deski bukowe kupić w tartaku. Znajomy polecił mi jakiś czas temu stronę internetową http://www.tartakrybojady.pl/oferta/podlogi/ bo podobno mają tam bardzo dobre ceny a jakość drewna jest naprawdę dobra. Firma bierze drewno z lasów państwowych więc masz pewność że nie będzie to byle co :)
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 52
Location: Pabianice
Koszt zależy od tego na jakiej powierzchni będzie robiona ta podłoga i w jakiej cenie dostaniesz deski. Na pewno warto, bo taki materiał jest o wiele trwalszy i jak zrobisz taką podłogę to będzie ona służyć latami. Najlepiej zainwestować w fachowca który zrobi to naprawdę dobrze :)
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 68
Location: Chorzˇw
Sam się zastanawiałem nad wyłożeniem takimi deskami części domu ale niestety pech chciał że po drodze przy budowie wyszło trochę więcej kosztów niż planowałem i musiałem odpuścić :/
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 26
Location: Katowice
Również polecam ten tartak bo od dłuższego czasu biorę od nich drewno na opał. Jak by ktoś chciał to może wejść na http://www.tartakrybojady.pl/oferta/opal/ a co do jakości to polecam. Brałem wcześnie od sąsiada który twierdził że może załatwić opał w dobrej cenie, ale nie wiem skąd to brał, bo zużywałem dwa razy tyle drewna żeby ogrzać dom co teraz.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 24
Location: Koszalin
Bo jeżeli drewno jest słabej jakości to jest ono jak by mniej zbite i przez to szybciej się spala. Wtedy temperatura rośnie szybko ale równie szybko spada. Miałam podobny problem, ale lepiej wydać kilka złoty więcej niż co chwilę dorzucać do kominka.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 56
Location: Poznań
No mam nadzieję że u mnie koszty nie będą wyższe bo nastawiłem się na zrobienie takiej podłogi i nawet cały design wymyśliłem pod to. Nie chciał bym na siłę kłaść jakiś tanich paneli :P Tak czy inaczej dzięki za rady, poczytam jeszcze w internecie i zobaczymy jak wyjdzie z kasą :)

Post Reply

Page: 1