Forum wymiany handlowej i pogladowej

Kup, zamiem, sprzedaj, a przy tym porozmawiaj o wszystkim, na co masz ochote.

Czym zajmuje się GIODO?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: May 2016
Posts: 30
Czy może ktoś podrzucic mi jakiegoś linka do informacji o GIODO? Szukam czegosś podanego w bardziej przystepnej formie niż to co jest zapisane w ustawie.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 56
Location: Poznań
A co to w ogóle jest to GIODO?
Member
Registered: May 2016
Posts: 30
To Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. W teorii ma dbać o bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych osobowych przez różne podmioty.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 52
Location: Pabianice
Nie wiem czy taka forma prezentacji Cię zainteresuje, ale moim zdaniem na tej stronie https://odoserwis.pl/p/301/generalny-inspektor-ochrony-danych-osobowych-giodo zadania tego urzędu zostały dość precyzyjnie określone. Masz podany sposób wyboru, cel istnienia instytucji, powierzone jej zadania i kompetencje. Nie wiem dokładnie czego szukasz, ale na tej stronie jest podane w treściwy sposób to czym zajmuje się Generalny Inspektor Danych Osobowych. Jak sama napisałaś, więcej informacji znajdziesz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 24
Location: Koszalin
Teraz jest straszne zamieszanie z tymi przepisami o ochronie danych osobowych, bo mają byc wprowadzone nowe, ostrzejsze regulacje. Co ciekawe, tego typu przepisom podlegac maja nawet osoby prowadzace sklepy internetowe, które zbieraja informacje o swoich klientach. Jak dla mnie to już totalne przegiecie, ale co zrobic. Żyjemy w swiecie biurokracji.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 40
Location: Łodź
zeby jeszcze ten inspektorat dzialal tak jak powinien, a to jest tylko tak dla postrachu dla najwiekszych podmiotow. Mniejsze podmioty w zywe oczy kpia sobie z tego typu przepisow, a handel danymi osobowymi kwitnie w najlepsze.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 52
Location: Pabianice
Chyba nie jest aż tak źle, jak Pan pisze. Chociaż rzeczywiście, wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak powinno się chronić i kiedy można przetwarzać dane osobowe, na przykład te pozyskane od klientów.
Member
Registered: May 2016
Posts: 30
Wiem, że temat jest strasznie rozlegly, ale mnie w zasadzie interesują tylko kwestie formalno-prawne. Dzieki za tego linka, na pewno się przyda.

Post Reply

Page: 1