Forum wymiany handlowej i pogladowej

Kup, zamiem, sprzedaj, a przy tym porozmawiaj o wszystkim, na co masz ochote.

Pomoc w rejestracji spółki w Poznaniu ile to kosztuje?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 40
Location: Wrocław
Planuje założyć nową firme i tym razem chce, żeby to była spółka, a nie jednoosobowa działalność gospodarcza. Po prostu znalazłam dwie osoby, które chcą zainwestować w mój pomysł. W praktyce i tak ja będę się wszystkim zajmowała, ale musze potwierdzić udziały tych osób i chyba spółka będzie najłatwiejszym sposobem żeby to w miare uczciwie zrobić.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 18
Location: Legnica
nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe, ale jak te osoby będą miały udziały to będa miały również prawo do zyskow. Nie lepiej zaciągnąc u nich pożyczke? Podpiszecie umowe u notariusza i po sprawie. Prowadzenie spólki jest bardziej skomplikowane pod względem ksiegowym i zwyczajnie nie zawsze warto isc w tym kierunku.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 40
Location: Wrocław
Niestety pożyczka nie wchodzi w grę, te osoby chcą mieć udziały w firmie.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 56
Location: Poznań
Rejestracja spółki łączenie z napisaniem umowy spółki i przygotowaniem wszystkich dokumentów rejestracyjnych to jakieś 2tyś złotych. Pod tym adresem http://ltd-solutions.pl/rejestracja-spolek/ masz dokładnie opisane co wchodzi w cenę takiej usługi. Ogólnie myślę, że rejestracja spółki w Poznaniu, Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu kosztuje mniej więcej tyle samo, bo zakres pracy zawsze jest niemal identyczny.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 40
Location: Wrocław
Właśnie chodzi mi przedewszystkim o pomoc w napisaniu umowy spółki. Z resztą spraw już dałabym sobie rade. Podana cena troszke mnie zaskoczyła, ale pogadam ze wspólnikami czy zgadzają się na taki dodatkowy wydatek. Wielkie dzięki za odpowiedź!
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 56
Location: Poznań
Jeśli interesuje Cię tylko przygotowanie umowy spółki i podstawowych dokumentów rejestracyjnych to może cena będzie niższa. Najlepiej po prostu zadzwonić i dowiedzieć sie szczegółów.

Post Reply

Page: 1