Forum wymiany handlowej i pogladowej

Kup, zamiem, sprzedaj, a przy tym porozmawiaj o wszystkim, na co masz ochote.

Czy macie jakieś mądre pomysły na przechowywanie broni?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 40
Location: Wrocław
Siema, jestem z rodziny w której od zawsze się polowało. Myślistwo to nasz sport rodzinny. Jest to dla nas swoisty sposób na podtrzymywanie tradycji. Chciałabym przekazać swoim dzieciom nasza pasję. Oczywiście mąż tez uwielbia myślistwo, ale zależy mi na bezpieczeństwie. jak zabezpieczyć bron by dzieci nie miały do niej dostępu. ani żadne niepowołane osoby. Pewnie nie jedna osoba już się nad tym zastanawiała i wymyśliła już jakiś godny naśladowania sposób.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 37
Location: Puck
U mnie w domu broń chowało się w takich zwykłych szafkach warsztatowych. taki mniej więcej jak tutaj polskie-szafy-metalowe.pl/stoly-i-szafy-warsztatowe/. Mi się wydaje, ze to wystarczy. jak zamkniesz taką szafkę na klucz, to trudno się do niej dostać. Szczególnie dziecku. Dlatego wydaje mi się, ze to już jest wystarczające zabezpieczenie. Całkowicie cię rozumiem, bo u mnie w domu się też polowało. Jako dziecko nauczyłam się jeździć konno i uwiel-białam te wyprawy, ale jak mam własne dzieci to jeszcze się wstrzymuję przed zabraniem ich na polowanie. zawsze może się zdarzyć, ze ktoś źle wystrzeli, albo dziecko podbiegnie nie tam gdzie trzeba. to jednak nie jest sport dla dzieci. jakby na to nie patrzeć.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 28
Location: Radom
Będzie ci potrzebna szafa myśliwska. To jest najlepsze możliwe zabezpieczenie broni palnej. Nie ma co się zastanawiać. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo całej rodziny. dzieci moim zdaniem nie powinny nawet widzieć tej broni, a jak już to pod całkowitą kontrolą rodziców. Taka szafka ma atestowane zamknięcia, w sumie działa jak taki sejf. Nie ma możliwości by ktoś niepowołany miał do niej dostęp. Oczywiście jeśli sami mu go nie damy.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 52
Location: Pabianice
Boże nie wyobrażam sobie jak można w taki bezmyślny sposób narażać. dzieci. I po co dla własnej, na dodatek całkowicie głupiej rozrywki. Mozę jeszcze dzieci mają brać udział w polowaniach? I patrzeć na umierające zwierzęta. kobieto zastanów się co ty właściwie chcesz im zrobić. Tradycje czasami warto zmienić.

Post Reply

Page: 1