Forum wymiany handlowej i pogladowej

Kup, zamiem, sprzedaj, a przy tym porozmawiaj o wszystkim, na co masz ochote.

Czego dotyczy prawo cywilne?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 63
Location: Poznań
ktoś tutaj zna się na prawie i powie mi czego konkretnie dotyczy prawo cywilne? Najlepiej na jakichś jasnych przykładach, żeby można się było właściwie się zorientować.
Member
Registered: May 2016
Posts: 32
hmmm. Prawo cywilne - czego dotyczy? Ogólnie temat jest baaardzo szeroki, ale postaram się Ci coś rozjaśnić.:D jedną z ważniejszych kwestii są umowy cywilnoprawne, a więc coś takiego jak umowa o dzieło, umowa zlecenie, umowa najmu, umowa sprzedaży… jeśli są jakieś wątpliwości, niejasności, łamanie norm, sąd się tym zajmie. Chodzi również o windykacje i prawo własności, o spadki. A pytasz bo masz coś konkretnego??
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 43
Location: Łodź
tak z perspektywy normalnego człowieka to jeśli ma się jakiś problem prawniczy zawsze warto iść do radcy albo adwokata i wtedy się dowiedzieć w jaki zakres wchodzi dana sprawa. Koleżanka dobrze wymienia, ale możliwości jest ogrom. Ja byłem w sądzie w sprawie cywilnoprawnej za odszkodowaniem komunikacyjnym na przykład.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 63
Location: Poznań
no właśnie, a ja myślałem, że te umowy to raczej prawo pracy. Myliłem się. Ale umowa o pracę to inna działka, niż umowa zlecenie, nie? co do mojej sprawy to i tak, i nie. mam do załatwienia coś osobistego, ale też wyniknął taki temat w ostatniej rozmowie ze znajomymi i mieliśmy różnice zdań.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 57
Location: Pabianice
tak, tak, bo to są właśnie umowy cywilnoprawne.;) w sumie dobrze, że się interesujesz. Jestem zdania, że lepiej wiedzieć, nawet jeśli się nie potrzebuje. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość prawną.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 68
Location: Chorzów
prawo cywilne to np. spadki, ostatnio musiałem iść do sądu w takiej sprawie i nie sadzilem, ze to az takie skomplikowane będzie, ale na szczescie adwokat załatwił sprawe i będzie jakas sprawiedliwość…
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 57
Location: Pabianice
bardzo wiele spraw w sądzie jest skomplikowanych. Ale adwokaci są od tego, by pomóc.;)

Post Reply

Page: 1